Google+
Blog > Komentarze do wpisu
Fundacja WOŚP zagra po raz dwudziesty

WOŚP w tym roku rozpoczyna granie 8 stycznia w Zakopanem

Jest tylko jeden taki dzień w roku, kiedy ulice miast zalewa fala wolontariuszy. To pospolite ruszenie serc Polaków. Złotówka do złotówki na ratowanie życia naszych dzieci. Jedyna taka akcja na świecie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku po raz dwudziesty. Do tej pory udało się zebrać ponad 492 miliony złotych. Pieniądze z pierwszego finału, który odbył się w 1993 roku, zostały przeznaczone na ratowanie życia noworodków chorych na serce. W kolejnych latach pomoc otrzymały szpitale noworodkowe, kliniki onkologiczne, WOŚP przekazał środki niezbędne do ratowania życia dzieci, które uległy wypadkom, z wadami wrodzonymi, z chorobami nerek, ze schorzeniami laryngologicznymi. Pieniądze zebrane w tym roku zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla chorych matek. Jarosław Kozak uważa, że czegoś podobnego nigdzie na świecie nie ma. W jeden dzień w roku ludzie mobilizują się do aktywności charytatywnej. Dodaje: "Cudowne zdarzenie. Polska może być wzorem dla reszty świata. Dobre, bo polskie - chciałoby się powiedzieć!". Według internautów nie ma drugiej takiej organizacji. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mamy święto dobra i pokoju. I wystarczy tylko jeden dzień. WOŚP jest dowodem na to, że Polacy potrafią ofiarować swoje serca w słusznej sprawie.

..."Dobro ludzkiego serca, które porusza WOŚP jest dobrem najcenniejszym. Żadna inna organizacja na świecie nie porusza jednego dnia tyle serc ludzi do czynienia dobra"...

 

Kolejny rekord zbiórki pieniędzy na 20-WOŚP został pobity...

czwartek, 05 stycznia 2012, krzychkizier
Tagi: wośp

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: J, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/01/15 07:38:00
A Ministerstwo Zdrowia sie cieszy, ze Pan Owsiak znow za nich robote odwala.