Google+
Kategorie: Wszystkie | foto | moda | muzyka | obrazy | taniec | śpiew
RSS
czwartek, 26 stycznia 2012
Zima w Polsce i na świecie

Nadszedł czas ferii zimowych

Szczyrk

W Szczyrku panują świetne warunki zimowego wypoczynku.....

Grupa Hot Chip, nagrywająca dla wytwórni Ed Banger! Uffie, a także Kamp! i Future Folk zagrają w lutym na imprezie Burn in Snow w Szczyrku. Burn in Snow to przede wszystkim zawody snowboardowe (zaliczane do pucharu federacji TTR). W dniach 10 - 12 lutego na stoku Skrzyczne w Szczyrku w konkurencji Big Air rywalizować będą snowboardziści z całej Europy. Będą to pierwsze zawody tego typu w Polsce. Organizatorzy zadbali także o część rozrywkową. Z DJ-setem wystąpią Alexis Taylor i Felix Martin z grupy Hot Chip. Poza tym zaśpiewa Uffie, a także polskie grupy Kamp! i Future Folk. Koncerty rozpoczną się w sobotę, 11 lutego o godz. 18, a wstęp na nie jest darmowy (wyjątkiem jest afterparty, na którym zagrają muzycy Hot Chip - trzeba za nie zapłacić 20 złotych). Grupa Kamp! zagra natomiast dzień wcześniej, o godz. 22.

czwartek, 05 stycznia 2012
Fundacja WOŚP zagra po raz dwudziesty

WOŚP w tym roku rozpoczyna granie 8 stycznia w Zakopanem

Jest tylko jeden taki dzień w roku, kiedy ulice miast zalewa fala wolontariuszy. To pospolite ruszenie serc Polaków. Złotówka do złotówki na ratowanie życia naszych dzieci. Jedyna taka akcja na świecie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku po raz dwudziesty. Do tej pory udało się zebrać ponad 492 miliony złotych. Pieniądze z pierwszego finału, który odbył się w 1993 roku, zostały przeznaczone na ratowanie życia noworodków chorych na serce. W kolejnych latach pomoc otrzymały szpitale noworodkowe, kliniki onkologiczne, WOŚP przekazał środki niezbędne do ratowania życia dzieci, które uległy wypadkom, z wadami wrodzonymi, z chorobami nerek, ze schorzeniami laryngologicznymi. Pieniądze zebrane w tym roku zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla chorych matek. Jarosław Kozak uważa, że czegoś podobnego nigdzie na świecie nie ma. W jeden dzień w roku ludzie mobilizują się do aktywności charytatywnej. Dodaje: "Cudowne zdarzenie. Polska może być wzorem dla reszty świata. Dobre, bo polskie - chciałoby się powiedzieć!". Według internautów nie ma drugiej takiej organizacji. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mamy święto dobra i pokoju. I wystarczy tylko jeden dzień. WOŚP jest dowodem na to, że Polacy potrafią ofiarować swoje serca w słusznej sprawie.

..."Dobro ludzkiego serca, które porusza WOŚP jest dobrem najcenniejszym. Żadna inna organizacja na świecie nie porusza jednego dnia tyle serc ludzi do czynienia dobra"...

 

Kolejny rekord zbiórki pieniędzy na 20-WOŚP został pobity...

Tagi: wośp
06:33, krzychkizier , foto
Link Komentarze (1) »